Street Fighter filmi yönetmenlerini kaybetti

Geçen yıl, Legendary, Capcom’un sevilen dövüş oyunu serisi Street Fighter’ı film ve televizyon için uyarlama haklarını aldığını duyurdu. Talk To Me filminin yönetmenleri Danny ve Michael Philippou’nun da projeye dahil olduğu açıklanmıştı. Ancak, planlar değişti ve Philippou kardeşler artık Street Fighter filmini yönetmeyecekler.

The Hollywood Reporter’a göre, Philippou kardeşlerin projeden ayrılmasının ana nedenlerinden biri, Legendary ve Capcom’un, kardeşlerin taahhüt etmeye hazır olduklarından daha erken bir tarihte prodüksiyona başlamak istemesi. Philippou kardeşlerin, Sally Hawkins ve Billy Barratt’ın başrollerini üstleneceği A24 yapımı Bring Her Back adlı yeni filmlerinin çekimleri bu ay başlayacak.

Street Fighter filmi için senaryo ne kadar ilerlemiş durumda belirsiz, ancak Legendary yeni bir yönetmen arayışına başladı bile. Street Fighter video oyun serisi, 1987’de arcade oyunlarıyla başladı, ancak 1991’de Street Fighter II’nin büyük bir hit olmasıyla dünya çapında bir fenomen haline geldi. O tarihten bu yana birçok devam oyunu ve yan oyun yapıldı. Serinin en son oyunu Street Fighter 6, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü.

Bugüne kadar iki Amerikan Street Fighter filmi çekildi. İlki, 1994’te Jean-Claude Van Damme, Ming-Na Wen, Kylie Minogue ve merhum Raul Julia’nın başrollerini paylaştığı filmdi. İkinci film ise 2009’da vizyona giren ve Kristin Kreuk’un başrolünde olduğu Street Fighter: The Legend of Chun-Li idi, ancak bu film gişede başarısız oldu.

Yeni Street Fighter filmi için oyuncu kadrosu ve senaristler henüz açıklanmadı. Ancak hayranlar, sevilen dövüş oyununu beyaz perdede görmek için sabırsızlanıyorlar. Eğer sizin de çocukluğunuz bu oyunu oynamakla geçtiyse beyaz perde de sevdiğiniz karakterleri görmek gözünüzü yaşartabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x